[twentytwenty] [/twentytwenty]

Malzeme Detayları

  • Katlanır ve Sürgülü özelliğe sahiptir
  • Motorlu ve motorsuz özellikleri bulunmaktadır
  • Çift rulmanlıdır
  • Cam kalınlığı 8 mm’dir
  • Camlar temperli cam’dır
  • Alüminyum profiller 3,5 et kalınlığına sahiptir
  • Sitemde 8 adet rulman bulunur
  • Ram renk, elektrostаtik toz boyа kullanılmaktadır.

Cam Balkon Özellikleri

8 mm. kalınlığında temperli, (kırılmaya karşı 6000 derecelik ısıda fırınlanarak güçlendirilmiş) şişe cam standartlarında saydam veya tercihe göre renkli cam seçenekleri bulunmaktadır.

* Cam kanatlar balkon boyuna göre eşit bir şekilde ölçülendirilir ve daha estetik bir görünüm kazandırılır.

* Cam kanatlarının yüksekliği maksimum 2,5 metredir. (2.5 metreyi aşan balkonlarda profilin alt kısmına küpeşte uygulanır.)

* 6 metre boyunda ki profiller uygulanacak olan balkona göre kesilir ve milimetrik hesaplar yapılarak birleştirilir.

* Cam kanatların tüm yükünü altta ve üstte bulunan bu 4 mm et kalınlığına sahip profiller taşır.

* Cam balkonların uzun ömürlü olmasını sağlayan en temel faktör balkonda kullanılmış olan profillerin et kalınlıkları ve profile dönüştürülmeden önce alüminyumun kalite ölçütü olan alışımıdır.

* Alüminyum profiller fırınlar yardımıyla elektro statik toz boya ile boyanmaktadır ve 256 farklı renk çeşidi mevcuttur.

* Cam kanatların her birinde dört altta dört üstte olmak üzere toplamda sekiz adet çelik rulman (bilyeli teker) bulunur

* Profillerin çevresi dışarıdan gelecek olan toza, soğuğa, yağmura ve rüzgâra karşı anti bakteriyel silikonlar yardımıyla izole edilir.

* Cam kanatların aralarına son sistem alüminyum fitiller yerleştirilir. Bu fitiller sayesinde yağmur suyunun balkona girmesi önlenir ve ayrıca camlar birbirine kenetlenir.

Camlar : Temperlidir.Camlar standart şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak, şişecam standartlarında ve mevcutlarında olmak üzere renkli cam seçenekleri mümkündür.

Profil : Sistemde alüminyum profiller kullanılmaktadır. Boya olarak (oto boyası kalitesinde ) eloktrastatik toz fırın boya ile ral serisi renk seçenekleri kullanılabilmektedir.

Aksesuarlar: Cam aralarında özel alüminyum fitiller kullanılmaktadır. Kilitler,kulp ve yönlendirici montaj aparatları, standarttır. Sistemde, alt ve üst tarafta iki sıra olmak üzere 1200 lük kıl fitil bulunmaktadır. Sistemde kullanılan teker makara ve diğer çalışır malzemeler paslanmaz çeliktir.

Montaj : Sipariş tarihi itibari ile 10 – 15 gün içinde uzman personel tarafından yapılmaktadır. Montaj süresi yapıya ve m2’ye göre değişmektedir. Profil çevresi, antibakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere dört tarafı izole edilmektedir.